Okresowe szkolenia
BHP Pracownicy inżynieryjno-techniczni
Szkolenie okresowe w dziedzinie BHP dla pracowników inżynieryjno – technicznych jest przewidziane m.in. dla usunąć to co w nawiasie: projektantów, konstruktorów, technologów, organizatorów produkcji (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy).a Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy).
Informacje o okresowych szkoleniach BHP dla pracowników inżynieryjno-technicznich
Szkolenie okresowe BHP pracowników inżynieryjno-technicznych musi się odbyć w terminie do 12 miesięcy od daty zatrudnienia i być powtarzane nie rzadziej niż raz na 5 lat. Szkolenia okresowe mają na celu aktualizację i ugruntowanie wiedzy i umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zaznajomienie uczestników szkolenia z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi w tym zakresie.
Program okresowe szkolenie BHP
pracownicy inżynieryjno-technicznirgetycznego
Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy:
- aktualne przepisy (z uwzględnieniem zmian), w tym dotyczące:
– praw i obowiązków pracodawców i pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiedzialności za naruszenie przepisów lub zasad bhp,
– odpowiedzialności projektantów, konstruktorów i technologów związanej z wykonywanym zawodem,
– wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy dla budynków i pomieszczeń zakładów pracy (w tym pomieszczeń higieniczno-sanitarnych),
– wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dla maszyn i innych urządzeń technicznych,
– systemu oceny zgodności wyrobów z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy,– nadzoru i kontroli warunków pracy
- problemy związane z interpretacją niektórych przepisów
- aktualne przepisy (z uwzględnieniem zmian), w tym dotyczące:
Metody identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi występującymi w procesach pracy oraz oceny ryzyka związanego z tymi zagrożeniami
Kształtowanie warunków pracy zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa pracy i ergonomii, w tym w zakresie metod likwidacji lub ograniczenia oddziaływania na pracowników czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych i niebezpiecznych (m.in. przez odpowiednie rozwiązanie projektowe, technologiczne i organizacyjne)
Nowoczesne rozwiązania techniczno-organizacyjne wpływające na poprawę warunków bezpieczeństwa i higieny pracy (w szczególności urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne, urządzenia zabezpieczające, środki ochrony indywidualnej)
Ćwiczenia dotyczące uwzględniania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii w projektowaniu
Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w skutkach zagrożeń (np. awarii, pożaru), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
Metodyka nauczania:
Wykłady i prezentacje
Przekaz wizualyny
Ćwiczenia praktyczne
Dyskusje
Sposób oraz forma zaliczenia
Egzamin wewnętrzny teoretyczny
Katarzyna Matysiak-Mazur
Elżbieta Matysiak
Ważne informacje
Materiały szkoleniowe:
Zapewniamy zestaw piśmienniczy oraz materiały w wersji papierowej i elektronicznej
Cena: od 170 zł/os.
Cykliczność:
Szkolenie realizowane jest cyklicznie, czerpiąc z wcześniejszych sukcesów, a doświadczony zespół trenerski gwarantuje wysoką jakość.
Szkoleniom z dziedziny BHP podlegają wszystkie osoby zatrudnione bez względu na rodzaj wykonywanej pracy i są zobowiązani znać przepisy i zasady BHP, brać udział w szkoleniu i instruktażu z tego zakresu oraz poddawać się wymaganym egzaminom sprawdzającym.
Wypełnij formularz: